CRM та саботаж

Незважаючи на вік комп’ютеризації та плавної відмови від фізичних носіїв інформації, багато представників бізнесу, а особливо їхні співробітники продовжують користуватися олівцем і аркушем паперу, а записи для обліку продовжують вести в журналі – адже так звичніше.

Співробітники які перестали боятися комп’ютера і зрозуміли, що інтернет це не ім’я злого духу перенесли свої дані в Exel або Google-таблицю. Але й тут з’явилася складність – обсяг даних став великим і таблиці завантажуються стільки часу, що можна зварити каву двічі.

У такі моменти люди замислюються про оптимізацію і їм допоможе може прийти CRM система. CRM як інструмент допоможе вашому бізнесу та упорядкує бізнес-процеси. Після того, коли власник бізнесу провів мітинг з керівниками відділів і з’ясував які саме процеси та алгоритми потрібно перевести в цифровий вигляд – з’являється потреба у надійному софті та грамотному інтеграторі.

Ось пройдено етап пошуку – інтегратора знайдено. Ви розписали ТЗ, підписали всі договори і через деякий час отримали очікуваний софт, а от і почався період впровадження CRM системи. Але не всі співробітники зустріли систему CRM позитивно і починається період легкого саботування і пошуку мінусів системи.

Для того, щоб уникнути саботажу, потрібно зрозуміти його причину, а причина проста – страх нового. Потрібно розуміти, що в силу свого характеру рідко хочуть вчитися новому, навіть якщо це буде корисно.

Для того, щоб співробітники радісно прийняли CRM і зрозуміли, що це новий рівень бізнес-процесів покликаний полегшити роботу, а не довести співробітника до істерики – потрібно залучати співробітників на етапі обговорення ТЗ.

Співробітники самі підкажуть які процеси їм хотілося б полегшити чи додати, які алгоритми впровадити, а які ланцюжки відключити чи переналаштувати. Коли CRM запрацює на підприємстві, потрібно буде миттєво припиняти спроби продовжувати частково працювати на папері та олівці, а частково у CRM.

Варіантів багато, необов’язково загрожувати звільненням, добре слово, грошовий бонус, корпоратив, особисте спілкування з керівництвом компанії завжди дають позитивні плоди.
З часом, коли співробітники перебудуються під нову систему, ви зможете дивитися зайнятість кожного співробітника перерозподіляти їх навантаження, покращувати необхідні метрики і приймати рішення, спираючись на цифри.